Anasayfa | Style Wars | Her kadının dolabında olması gerekenler..
5.00

Her kadının dolabında olması gerekenler..

Trençkot
Françoise Hardy ve Müfettiş Clouseau’nun gardıroplarının tek ortak noktası; trençkot. Plastikten fl oral desenliye, işlemeliden dantelliye sonsuz seçeneğinin olduğu yeni sezona en klasiğinden bej bir tane edinmeden girmek kabul edilemez. Yeni ve ütülü trençkotunuzu yukarı kıvrılmış kollar, ultra feminen bir iç çamaşırı ve siyah rugan topuklular ile birleştirip siz de bu seksi ruhu yakalayabilirsiniz.

Smokin takım
Yves Saint Laurent, zamansız stili “Bir kadının tek ihtiyacı iyi bir trençkot, siyah bir pantolon, uzun siyah bir etek, kısa siyah bir etek ve çok sayıda bluzdur” cümlesiyle tanımlarken, kendinden beklenmeyecek bir şekilde smokin takımı listesine almayı unutmuş olsa da dergiler unutmadı... Herkesten önce Diana Vreeland’in keşfedip Mart 1943 Harper’s Bazaar kapağına manken olarak taşıdığı Lauren Bacall’ın zarafetini hatırlayın ve net kesimli smokininizi en abartılısından bir kristal kolye ile yeni sezona hazırlayın.

Düz topuklar
İtiraf etmek gerekir ki ‘Amerikan sosyetesinin zirvesindeki gösterişli yaşamı ve insanüstü şıklıktaki stili ile Time dergisine bile kapak olmuş C.Z. Guest’i örnek alın’ demek pek inandırıcı olmayabilir. Ancak tüm stil sahibi kadınların bildiği gibi doğru boyda bir elbise, yüksek bir topuz ya da bilekte bir sigaret pantolon ile giyilen düz ayakkabıların modern zarafetini kimse yadsıyamaz. Ve aynı şekilde aşırı süslemeli fazla yüksek topuklar üzerinde yalpalamanın zevksizliğini de.

Mükemmel pantolon
Kusursuz ceketi aldınız. Ama lütfen sezonluk eğilimlere kapılıp altına uzun etek ya da şort giymeyin. Tarihin en güzel yaşlanan kadını, bana göre ablası Jackie Onassis’ten bile daha stil sahibi Lee Radziwill’den ilham alın, bir adet dökümlü ve bir adet sigaret pantolon edinmeden gardırobunuzu tamamlanmış saymayın. Hatta Radziwill’den ilham almaya devam edin ve Fashion One kadınlarına yakışır bir şekilde pantolonuzla aynı renk bir triko ve kemer ile zamansız zarafeti yeniden tanımlayın.

Beyaz gömlek
Başarılı bir gardırop barındırdığı gömleklerden belli olur. Herkesin giydiği 2010 model ipek örnekleri bir kenara bırakın ve sezona dünyanın belki de en zarif kadını Grace Kelly’nin giydiği gibi kol düğmeli beyaz poplin bir gömlek edinerek başlayın. Uzun ipek bir etek, dantel bir sütyen ve pırlantalı bir madalyonla birleşen beyaz gömleğinizin etkisi en couture elbiseden bile haute olacak.

Muhteşem mücevherler
Pırlantalar bir kadının en iyi dostuysa sezonun enfes kristalleri de en eğlenceli yeni dostu sayılabilir. Geçen senenin metal bilekliklerini bir kenara kaldırın ve sezonun modern couture temasını International Best Dressed List kraliçeleri, 80’ler New York sosteyesinin unutulmaz kadınları Nan Kempner ve Chessy Rayner etkili mücevherlerle taşıyın. Tabii o muhteşem kristallerin pırlanta versiyonlarını size hediye edebilecek Burton soyadlı (Richard) bir kocanız varsa engel olmak istemeyiz.

Güneş gözlüğü
Yalın, zarif, zamansız; Fashion One kadınını en iyi ifade eden sıfatlar. Ama gerçek şu ki bunların yanında biraz cazibe olmadan olmaz. En yalın bluza, en zarif çantaya ve en zamansız cekete cazibe yüklemesi yapmanın kısa yolu kendi küçük, etkisi büyük bir güneş gözlüğünden geçiyor. Bianca Jagger’dan Jackie Onassis’e tüm zevk sahibi kadınların yolundan gidin ve sezon alışverinine güneş gözlüğünden başlayın. Hem makyaja harcanan zamandan da kazanmış olursunuz.

Kokteyl elbisesi
Anneanneniz Elsa Schiaparelli, anneniz bir kontes, lakabınız ‘Queen of the scene’ ise pijamadan sık kokteyl elbisesi giyiyor olmanız kaçınılmaz. 70’lerin parti kızı, unutulmaz model Marisa Berenson’ın stilinin bugün bile geçerli sayılmasının nedeni biraz cüretkar ama oldukça zamansız bir gardıroba sahip olması. Bir geceye hazırlanırken sırf hava karanlık diye kişisellikten uzak pullu simli seçimler yapmak yerine üzerinize yalın ve kaliteli bir kokteyl elbisesi ve yanınıza yüksek bir özgüven alın.

Kusursuz ceket
Ne ruhsuz gömlekler tanıyoruz kusursuz bir ceketin altında yaşama dönen. Kusursuz bir ceketi tanımlamak için sayfalarca yazabiliriz ama özünde -en azından stil dilinde- ‘kusursuz’, giyeni olduğundan daha iyi gösterene denir. Yılların iddialı sezonuna girerken ister Lauren Hutton esintili boyfriend kesim (evet bu kesim hala devam ediyor ve edecek) ya da ister Charlotte Rampling havalı oturan bir model tercih edin ama omuzlarınızı muhteşem bir ceketten mahrum bırakmayın. Herkesin elbise giydiği kırmızı halıya bile ceket giyen Hutton’ın bir bildiği vardır elbette.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook