Anasayfa | Style Wars | Trendler'miş
5.00

Trendler'miş

Bilirsiniz Moda Sektöründe her sene sonbahar-kış - ilkbahar-yaz koleksiyonları hazırlanır ve bir sürü trend belirlenir... bilmem neyin trend'i, bilmem kimin trend'i derken dünyacanak koyun sürüsü gibi önümüz de bir çoban bineriz bir trend'e ve gideriz... Ben de hazır binmişken bir trend'e yolculuk boş geçmesin ister ve renk trendleriyle merhaba demek isterim... bilirsiniz her sene belirlenen trendler arasında renk trendleri de en önde hazır bekler ve tüm tekstil dünyası bu renklere bağlı kalarak tasarladıklarını hayata geçirmeye başlarlar... ancak artık yaşadığımız bu yeni çağda renkler, modeller, tasarımlar kaygısı ne kadar kaldı siz düşünün ben kalmadıgını düşünüyorum moda sektörünün artık köreldiği ve gıdım ilerleyemediği yıllar kapımıza dayandı ve istediğim zaman dilimi kapımızı çaldı... din- dan- don 'STİL SAVAŞLARI BAŞLASIN' Herkes stilini konuşturacak moda bitti..!

zaten 'moda geçici, stil kalıcı' diye bir cümle vardı. Kimse de uygalamaz dı ancak artık uygulamak zorundayız..! Ya uygulayacaksınız, ya uygulayacaksınız başka çareniz yok şekerim..! Şimdi bu her sezon önümüze cıkan trend denilen saçmalıklar nedir peki diye sorar gibisiniz? bunların hepsi prosedür, hepsi çeteleşme ve zorla dayatmadır... o renkleri kendi aralarında trend ilan ediyorlar (her sektörde oldugu gibi) ve trend oldugu için tüm kumaşçılar bu renkleri kullanıp, ürettirmeye başlıyor ve bu renkler tüm tekstil camiasını veba gibi sarıyor, daha sonra da tasarımcılar ve büyük tekstil firmaları sadece trend olan bu renkleri piyasaya ayak uydurmak için kullanıyorlar ve (yazık bizlere) bizler de mecburen bunları giymek zorunda kalıyoruz... Çünkü giyecek başka ne renk alternatifimiz ne de şansımız yoktur... ne isteniliyor ise onu yapmak durumunda kalırız... o zaman bu kadar gerçekçi konuştuktan sonra şimdi masal alemine geri dönüp bizden bu yaz istenilen görüntüler hakkında bilgi vermek isterim, biraz bu yazın renklerinden bahsedelim, yani uymamız gereken kurallardan, aman dışına cıkmayalım dışlanırız..! Önümüzdeki yaz için gözümüzün önüne 1 güneş getirelim ve içindeki en açıktan en koyuya kadar tüm renkleri inceleyelim. En açık sarıdan , en koyu kırmızıya kadar uzanan renk kartelasından istediğinizi seçip üzerinize geçirebilirsiniz... Cepte var bir.


 Sonracığıma kışında hepimizin üstünde olan yeni üniforma renklerimiz kiremit, hardal, ördek başı yeşili gibi zirveye oturan renkler de bu yaz arkalarına güneşi alarak yazlık kumaşlarda daha da canlanarak üzerimize yapışmaya hazırlanıyorlar... bunu da diğer cebimize koyduk mu..? Daha sonra da neon renklerimiz var maviler, yeşiller, turuncular v.b. halk tabiriyle en cart renkleri bu yaz daha da pastelleştirilmiş olarak kullanıcaz... tozlu, tozlu masal aleminde ki gibi; tam da bizden istenilen ve dayatılan şekilde... sevindirici haber ise hepimiz birer first lady gibi görünücez aman inci setimizi takmayı unutmayalım..!

                                         

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook