Anasayfa | MAGAZİN | Tasarımcı olarak doğduğuma inanıyorum!
Tasarımcı olarak doğduğuma inanıyorum!
2.00

Tasarımcı olarak doğduğuma inanıyorum!

Herkesin Acun Ilıcalı'nın sevgilisi olarak tanıdığı moda tasarımcısı Şeyma Subaşı "Tasarımcı olunmaz, tasarımcı doğulur. Çocukluğumdan beri hayalim insanları giydirmekti" dedi ve ekledi: Hakkımdaki iddialarla ilgili ise konuşmadım, konuşmayacağım! Gerçeğe dayanan şeyleri dikkate alırım

Geçen yıl 'Yok Böyle Dans' yarışmasının kostümlerine imza atan, programın yapımcısı, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın da sevgilisi olduğu konuşulan Şeyma Subaşı; özel hayatıyla ilgili ilk kez Şamdan Plus dergisinden Öykü Yazıcıoğlu'na konuştu. Modacı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Subaşı; hedeflerini ve Nişantaşı'nda açmaya hazırladığı butiğini anlattı.


DOBRA BİRİYİM
Uzun zamandır gündemdesiniz ama sizi pek tanımıyoruz... Sakaryalı bir baba ile Rizeli bir anneden doğma İstanbullu Şeyma Subaşı'yım. Allah'a ve kadere inanan, manevi değerleri yüksek, biraz da dobra biriyim.
Anneniz ve babanız ne iş yapıyor? Annem ev hanımı, babam ise muhasebe müdürü. 25 senedir mutlu birlikteliği olan bir aileye sahibim. Birbirimize çok bağlıyız, huzur dolu bir ortamımız var.
Acun Medya'da çalışan bir de kız kardeşiniz var sanırım... Evet, ablam Acun Medya'da çalışıyor ve 'Yetenek Sizsiniz'in kulis sunucusu...
Moda tasarım okudunuz, öyle değil mi? Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarım Lisesi'ni kazanmam benim için iyi bir başlangıç oldu. Zaten benim küçüklüğümden beri yapacağım meslek belliydi.
Meslekte sizin yolunuzu açan en önemli olay nedir? Bence tasarımcı olunmaz, tasarımcı doğulur. Ben de tasarımcı olarak doğduğuma inanıyorum. Daha altı yaşındayken, çocuk dergilerindeki kıyafet çıkarmalarını keser ve bebeklerimi giydirirdim. Yolumu açan ve bana hayallerimi gerçekleştirme fırsatı veren olaysa; 'Yok Böyle Dans' yarışmasının kostümlerini hazırlamamdı.

PEM BE BİR DÜNYA
En büyük hayaliniz nedir? Çocukluğumdan beri hep yapmak istediğim şey, insanları giydirmekti. Bu amaç için bana verilen her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum.
Açacağınız butikten biraz bahseder misiniz? Sevimli, insanın içeri girdiği zaman huzur bulabileceği, pembe bir dünya olacak. Kendi tasarımlarımın yanı sıra yurt dışından getireceğim vintage kıyafetler de olacak. Şifon etek ve elbiseden deri pantolon ve cekete kadar her tarz olacak.
Daha önce de bir butiğiniz vardı, öyle değil mi? Orası butik değildi. Dans yarışması için açılan geniş bir atölyeydi.
Butiğinizi Nişantaşı'nda açmak istemenizin özel bir nedeni var mı? Nişantaşı'nın cıvıl cıvıl, rengarenk ve bana ilham veren bir yer olduğunu düşünüyorum.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook