Anasayfa | HABER | Stil | 2013 Yazı Güneş Gözlüğü Tercihleri
2013 Yazı Güneş Gözlüğü Tercihleri
2.00

2013 Yazı Güneş Gözlüğü Tercihleri

Yazın gelmesiyle birlikte, güneş gözlükleri de ortaya çıkmaya başladı. Güneşli havaların en önemli aksesuarlarından biri olan güneş gözlükleri, yazın yaklaşmasıyla ortaya çıkmaya başladı.

 

Modada trendler o kadar sık değişiyor ki hızına yetişmek hemen hemen imkansız. Fakat bu hızlı değişim içinde 1960 yılından beri modada değişmeyen bir aksesuar ‘ Güneş Gözlükleri’ hayatımızın vazgeçilmezi oldular. Gözlük sadece yaza özgü bir aksesuar olmaktan çoktan çıktı. Günlük yaşantımızda Sonbahar ve kış aylarında’da sık kullanır hale geldik gözlükleri.

 

 


Güneş gözlüğünün medya aracılığı ile bizlere ulaşması Jackie Onansis, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn ve Sophia Loren aracılığı ile oldu.

İlk zamanlar sadece güneşten korunmak için kullanılan güneş gözlükleri artık herkesin vazgeçemediği aksesuarı olmuş durumda. Ama konuya ünlüler cephesinden bakıldığında durum biraz daha farklılaşıyor. Ünlülerin gözlük kullanımında ki amacı biraz daha farklı. İster paparazziler tarafından tanınmamak,halk tarafından dikkat çekmemek, ister kıyafetlerini tamamlamak, ister güneş ışınlarından korunma amaçlı, olmazsa olmazları gözlükleri…

 

Hollywood ünlülerine baktığımızda da farklı, boy ve ebatlarda, değişik desen çerçeve ve camlarla 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda  gözlükler bu sezonun da vazgeçilmezleri arasında yerini alacak gibi gözüküyor.


2013 Koleksiyonunda canlı, çarpıcı renkler moda olmaya devam ediyor. Kemik büyük degrade camlar, aynalı çerçeveler,renkli camlar, oversized, futuristik modeller, desenli çerçeveler (özellikle floral desen), geometrik çerçeveler, retro modellerden ‘cat eye’ modelleri ön plana çıkıyor. Yuvarlak camlı gözlükler büyük, küçük fark etmeksizin 2013 İlkbahar/Yaz’ün en vazgeçilmez hit aksesuarı olmaya şimdiden aday.

Oversized güneş gözlüklerinde: Michael Kors ve Chanel’in tasarımları, desenli (floral çerçevelerde) Prada ve Anna Sui, metalik uygulamalarda Roberto Cavalli, değişik desen çerçevelerde Tory Burch, büyük yuvarlak renkli camlar da Giles, Burberry Prorsum, futuristik modellerde Fendi ve Versace, yuvarlak modellerde ise Acne ve Jil Sander tasarımları dikkat çekiyor.


 

 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook