Anasayfa | HABER | Stil | Sarışın mı ? Esmer mi ?
Sarışın mı ? Esmer mi ?
2.50

Sarışın mı ? Esmer mi ?

Fransız Bretagne-Sud Üniversitesi araştırmacılarından Nicolas Gueguen, çekicilik ve kur üzerine bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre erkekleri cezbetmede sarışınlar, esmerlere göre daha fazla şansa sahip...

 

Gurguen, hepsi doğal koyu kahverengi olan 20’lerinde beş kadınla yaptığı incelemede, beş kadından farklı renkteki peruklarla otostop çekmeleri istedi.

 

Otostopçular çok bilinen bir yolda sırayla durdu... Motosiklet kullanıcılarının durmasını sağlamaya çalıştı. Her kadın üç peruk kullandı. Sarı, koyu kahverengi ve siyah... Katılımcılardan her 40 arabada bir peruğu değiştirmeleri istendi. Arabalar durduğu sırada da hangi peruğu giydikleri not alındı.


 

Testin sonunda araçlar yüzde 18 sarışınlar, yüzde 13 ise koyu kahverengi ve koyu renk saçlı kadınlar için durdu. Aynı test kadın sürücüler için yapıldığında saç rengine dair belirli bir ayrım not edilmedi.

 

Gueguen sarı saçın erkeklerin yardım etme hevesine katkı sağladığı görüşünde, bunun altında yatan sebepler ise sarışın kadınları gençlik, sağlık ve doğruganlık ile özdeş olması olarak gösteriyor. Ayrıca sarışın otostopçular daha genç ve tehlike karşısında savunmasız gözüktüğünü de dile getiriyor. ntvmsnbc'nin derlediği en etkili 101 sarışın listesinin ilk sırasında Across The Universe filminin başrol oyuncusu Evan Rachel Wood var.

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook