Anasayfa | HABER | Güzellik | Rujumu Nasıl Seçerim?
Rujumu Nasıl Seçerim?
0

Rujumu Nasıl Seçerim?

Dudaklarınızın güzelliğine vurgu yapmak, karşınızdaki insanları konuşmanızla ikna etmek için sihirli gücünüzün ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Evet, ruj! Peki, ruj seçimi nasıl olmalı, tene göre ruj seçimi nasıl yapılmalı?

Kendinize uygun tonda ruj rengini bulmak için öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz renginizi dikkate almalısınız. Ten renginizi avuç içi ve bileklere doğru bakarak tam olarak anlayabilirsiniz. Ten rengi, saç rengi ve göz rengi koyu olanlar, ruj seçerken soğuk renklere yönelebilirler.

Esmer tenlere uyumlu olan hafif pembeler, yumuşak fuşyalar ideal seçimlerdir. Açık sarı saç, açık renk göz ve açık renk tene sahip olanlar ise sıcak renkleri tercih etmeliler. Beyaz tenlilere, kırmızı tonlar başta olmak üzere, açık tonların hemen hemen hepsi yakışır.

Ortama Uygun Ruj Seçimi

Ruj rengini seçerken kişinin kendisine, makyajına ve gideceği yere uygun olup olmadığını dikkate alması gerekmektedir. Örneğin; kahverengi tonlarda bir far kullanılmışsa, kırmızı ya da pembe bir ruj değil, yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanılabilirsiniz. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçınıp, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, doğal renkler tercih edebilirsiniz

 

Parlak ve Sıcak Renk Rujlar 

Parlak ve sıcak renkler sizi daha genç gösterecektir. Solgun renkler ise dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Koyu renklerse dudakların olduğundan daha küçük ve ince görünmesine neden olur. Pırıltılı dudaklar her zaman daha seksi ve çekici görünür.

 

 

Kırmızı Ruj

Kırmızı ruj sürüldüğünde göz makyajının hafif olması gerekmektedir. Kaşlar şekle sokulup taranmalı; ama rengi koyulaştırılmamalıdır. Kırmızı ruju sürerken etrafa taşırmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Mum ışığında geçecek bir akşam davetinde ise kırmızı dudaklar daha seksi olacaktır.

 


 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook