Anasayfa | HABER | Güzellik | Bacak Sıkıştırmak İçin Egzersiz Hareketleri
Bacak Sıkıştırmak İçin Egzersiz Hareketleri
4.00

Bacak Sıkıştırmak İçin Egzersiz Hareketleri

ayanlar çizmelere, yüksek topuklu ayakkabılara bayılıyor, bu sanırım hiç değişmeyen bir moda. Ne uzun etekleri, ne mini kıyafetleri çizmesiz olmuyor! Bu yıl 2010 da farklı bir moda var. İnce tayt veya kalın çoraplar ile çizme giymek gençler arasında oldukça popülerleşti. Seksi bacakların estetikliğini ortaya koyan bu moda özellikle hafta sonlarının vazgeçilmezi gibi görünüyor. Birde çizmeler daha uzun ve daha ince gösteriyorlar. Üstelik birçok araştırma, çizmelerin kadınları duygusal olarak etkilediğini, vücut dilini değiştirdiğini gösteriyor. Özellikle şık bir çizme giyen kadının kendisine güveni artıyor… tabii bacakları etkileyici ise! Gelin, çekici bacakların sırlarına ve 15 dakikalık evde / ofiste bacak sıkılaştırma hareketlerine beraber bir göz atalım…

 

 

POPOYU SANDALYEYE DEĞDİRME

Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak

Bir sandalyenin önüne geçip kollarınız yere paralel şekilde kaldırın. Dizleriniz ayak parmaklarınızı geçmeyecek şekilde çömelip poponuzu sandalyeye değdirin. Popo kaslarınızı sıkılaştırarak tekrar doğrulun. 10 tekrardan 3 set yapmaya çalışın.

 

DİZ ÇEKİP SAVURMA

Hedef Bölge: Kalça, popo, bel, arka bacak

Kalın bir ansiklopedi alıp yere koyun. Sağ ayağınızla üzerine çıkıp sol bacağınızı boşta bırakın. Sol dizinizi çekebildiğiniz kadar yukarıya çekin ve yavaşça indirin. Tekrar sol ayağınızı arkaya doğru mümkün olduğunca yukarı savurup dizinizi bükmemeye özen gösterin. Başlangıç pozisyonuna dönün. 15 tekrar yapıp diğer bacağa geçmeyi unutmayın!

 

BACAK YANA

Hedef Bölge: Kalça, popo, yan yağlar

Kalın bir ansiklopedi alıp yere koyun. Sağ ayağınızla üzerine çıkıp sol bacağınızı boşta bırakın. Sağ diziniz hafif bükülü, sol bacağınızı çekebildiğiniz kadar yana kaldırın ve yavaşça indirin. 15 tekrar yapıp diğer bacağa geçmeyi unutmayın!

 

SANDALYEDEN KALKMA

Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak

Bir sandalyeye oturup kollarınız yere paralel şekilde kaldırın ve sağ ayağınızı öne uzatın. Popo kaslarınızı sıkılaştırıp öne doğru hamle yapın ve ayağa kalkın. Yavaşça tekrar oturun ve sağ ayağın yere değmesine izin vermeyin. Her iki bacağı da 8 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

 

SANDALYEYE ÇIKMA

 

Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak, karın

Bir sandalyenin yanında dizleriniz hafif bükülü durun. Eller belde, sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol dizinizi göğsünüze kaldırın. Yavaşça dizinizi indirin ve sağ ayağınız ile sandalyeden inin. Her iki bacağı da 10 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

 

 

 


 

SANDALYEYE YANLAMASINA ÇIKMA

 

Hedef Bölge: Kalça, popo yanları, ön bacak, baldır

Bir sandalyenin sol yanında durup sağ ayağınızı sandalyeye yerleştirin. Eller belde, sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp iki ayağınızı da yerleştirin. Yavaşça yana sağ ayağınız ile sandalyeden inin ama sol ayağınız sandalyede kalsın. Bir o yana bir bu yana 10 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

 

SANDALYEDEN KALKMA

Hedef Bölge: Ön bacak, popo, baldır, çapraz bağlar

Bir sandalyeye oturup kollarınız yere paralel şekilde kaldırın ve sağ ayağınızı sol dizinize koyun. Popo kaslarınızı sıkılaştırıp öne doğru hamle yapın ve ayağa kalkın. Yavaşça tekrar oturun ve sağ ayağın dizden ayrılmasına izin vermeyin. Her iki bacağı da 8 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

 

SANDALYEYE ÇIKARAK TEKME

Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak, arka bacak, bel

Bir sandalyenin yanında dizleriniz hafif bükülü durun. Eller belde, sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol ayağınızı öne mümkün olduğunca kaldırıp indirin. Yavaşça sandalyeden inin. Sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol ayağınızı arkaya doğru mümkün olduğunca kaldırıp indirin. Yavaşça sandalyeden inin. Her iki bacağı da 10 tekrardan, 3 set yapmaya çalışın.

 

 

Pürüzsüz çekici bacaklarınız olmasını istiyorsanız bacak spreyleri gerçekten çok işe yarıyor. Özel günlerde ince çoraplardan vazgeçmek neredeyse imkânsız.  Spreyler bacaktakı çatlaklar, lekeler, kıl dönmesi, varis ve renk dalgalanmaları gibi tüm kusurları kapatır. Ancak kullanırken prospektüsünü iyice inceleyin. Uygulamadan önce mutlaka peeling yapın..

 


 

 


 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook