Anasayfa | HABER | Güzellik | Şimdi de Limon Banyosu
Şimdi de Limon Banyosu
0

Şimdi de Limon Banyosu

Kulaklarımıza aşina olan süt banyosuna yep yeni bir alternatifimiz var. Artık süt banyosu out Limon Banyosu in.

Yapılan araştırmalar sonuçu limonun vücüdumuza bir çok faydasının olduğunu zaten herkes biliyor. Nezle yada grip olunduğunda ıhlamura sıkılan liomun, kabuklarıyla beraber banyo suyuna sıklılıp bu suyla banyo yapıldığında kan dolaşımını hızlandırıp cildi canlandırıdğı ortaya çıktı.

 

Limononun faydaları denildiğinde ilk akla gelen özelliklerden biri yüksek oranda C vitamini içermesidir. Peki, C vitamini ne işe yarar? C vitamini; bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansızlığa iyi gelir. Yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlar. Anti bakteriyel özelliği sayesinde derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Vücut ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Göz sağlığını korur. 

Limonun Faydaları: Vücut Sağlığı

Vücudunuzun daha dinç ve güçlü olmasına yardımcıdır. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir ve sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. Kandaki zararlı hücreleri temizler ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüksek ateşi ve yüksek tansiyonu düşürür. Diş ve diş etlerini kuvvetlendirir. Mide bulantısı ve baş dönmelerine iyi gelir. Regl sancılarının azalmasına yardım eder. Diş beyazlatmaya yardımcı olur.

 

Limonun Faydaları: Cilt Güzelliği

Limon, anti bakteriyel özelliği sayesinde cilt yüzeyindeki sivilce ve aknelerin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Gün boyunca olumsuz dış etkenlere maruz kalan cildinizi, derinlemesine temizler. Ölü hücre, siyah nokta gibi güzelliğinize gölge düşüren cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

 

 


Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook