Anasayfa | HABER | Güzellik | Dolgun Kirpikler ile Daha Çekici Olun
Dolgun Kirpikler ile Daha Çekici Olun
0

Dolgun Kirpikler ile Daha Çekici Olun

Dolgun ve güzel görünen kirpiklerin sırrı rimeldir. Kirpiklerin tipine göre, ihtiyacı olan rimel tipi de değişir.

 

Düz kirpikler için klasik, kısa kirpikler için kıvrık fırça

Düz kirpikler için yoğunluk etkisi veren klasik fırça ile daha uzun kıllara sahip spiral fırçanın bir arada kullanıldığı fırçalar uygundur. Kısa kirpikler için özel kıvrık fırçalar kullanışlıdır. Bu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak belirgin hale getirir. Düz kirpikler için, Evoria.com'dan özel indirimlerle sahip olabileceğiniz Loreal Paris Mega Volume Collagene rimel istenilen sonucu verecektir. Max Factor 2000 Calorie Curved Brush Mascara Black rimel ise, kısa kirpikleri ağırlaştırmadan uzatacaktır. 

 

Düşük kirpikler için kauçuk, her kirpik telini tek tek ayıran ve yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar uygun olacaktır. Seyrek kirpikler için ise; kirpikleri kavrayarak boyarken hacim katan hafif "S" şeklinde fırçalar idealdir. 

 

Sıkı kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleri olanlar, bu fırçaları tercih etmelidir. Daha seyrek yapıda olan fırçalar kirpikleri tek tek ayırıp uzun gösterir. 

 

Yeşil gözlere mürdüm, kahverengi gözlere lacivert renkli rimel deneyin

Sadece üst kirpiklere uygulanan rimel çok daha sade ve hafif bir görüntü sağlar. Alt kirpiklere uygulandığında ise, daha yapay bir görüntü verir. Alt kirpiklerine de rimel sürmek isteyenler abartıdan sakınmalıdır. Uzun alt kirpikler isteyenler, yukarıdan hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırçayı kullanmalıdır.

 

Üst kirpiklere rimel uygulanırken ise, baş arkaya doğru kaydırılmalı ve ileriye bakılmalıdır. Rimeli kirpik diplerinden hafif bir zig zag yaparak, uçlara doğru hareketlendirmek etkiyi arttıracaktır. Çok doğal bir görüntüyü tercih etmeyenler, ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı sürebilirler. Birbirine yapışan kirpikler, rimel kuruduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taranarak ayrıştırılabilir.

Dış kenarlarından hafif aşağıya doğru düşük göz yapısına sahip olanlar, dış uçlara fazla rimel uygulamamalıdır. Orta kirpiklere yoğunlukta sürülmesi, gözün düşük yapısını kamufle edecektir. İki gözü arasında fazla mesafesi olanlar, göz pınarlarına doğru rimeli yoğun bir şekilde sürebilirler. Tam tersi şekilde göz mesafesi birbirine yakın olanlarsa; rimeli orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun, iç kısımlara da hafif sürmelidirler.

 

Yeşil ve mavi gözlere mor ve mürdüm çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurgular. Kahverengi gözler için ise lacivert renk iyi bir alternatif olacaktır. Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi rimelin duruşu bir başkadır. Evoria.com'da yüzde 50'ye varan indrimler satılan L.A. Girl Lash Boosting Dolgunlaştırıcı Rimel, kahverengi ile kirpiklerinize hava katacaktır.

 

Evoria, arada bir de olsa yeniliklere açık olmayı ve renkli rimelleri denemeyi öneriyor. Örneğin, Evoria.com'dan çok uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz Pupa Milano Diva's Lashes Maxi Volume High Definition Rimel'nın mavi rengi, değişiklik için güzel bir adım olacaktır.

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook