Anasayfa | HABER | Güzellik | Hacimli Saçlar İçin 9 Öneri
Hacimli Saçlar İçin 9 Öneri
0

Hacimli Saçlar İçin 9 Öneri

Sönük ve zayıf saçları hacimli göstermenin pek çok yolu var. Eğer cansız ve sönük saçlarınız varsa, siz de bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

Değiştirin

Her zaman aynı tarafa saçları yatırmak, aynı yönde taramak ve ağırlıklı olarak belli bir noktadan saçı ayırmak, saçın bir zaman sonra düzleşmesine ve yatmasına neden olur. Saçınızı farklı modellerde kullanın.

Temiz saç

Temiz saç kabarık olur. O zaman bildiklerinizi unutun. Saçınızı önce kremleyin, sonra şampuan yapın. Kremin saçı açma etkisini kullanın, sonra şampuanla temizleyin.

 

Doğru kesim

Saç kesiminiz görüntüyü değiştirir. Tek bir sırada kesilmiş saçlar, saçı daha dolgun gösterir. Saçınızı kestirirken, tek bir uzunlukta olmasına özen gösterin.

Ters kurutma

Saçınızı kuruturken makineyi dışarı doğru değil, tam tersi saç köküne doğru tutun. Bunun için en doğru yol başınızı öne eğerek tersten kurutmaktır.

 

Yağ ekleyin

Banyoda saçlarınıza palmiye veya hindistancevizi yağı ile bakım yapın. Saç diplerinize bu yağlar ile masaj yapın, sonra şampuanla yıkayın.

Kuru şampuan deneyin

Saçlarınız sürekli yağlanıyorsa, bu da saçın sönükleşmesine ve cılız görünmesine neden olur. Arada bir kuru şampuan uygulayın.

 

Doğru ürünler

Saçınıza kullanacağınız ürünlerde volüm veren ürünleri tercih edin. Hacim veren ürünler, saç tellerinizin zamanla kalınlaşmasında yardımcı olacaktır.

Saç derisi

Saçlarınızın ince telli olması, her zaman bu saçlarla yaşamanız anlamına gelmiyor. Yapılan araştırmalar, saç derisine iyi bakım yapıldığında, saç tipinde de iyileşme olduğunu gösteriyor. Saç diplerinize vitamin bakımı yapın.

Bukle ekleyin

 

Bigudiyle saçları sarmak eskilerde kaldı diyorsanız, yanılıyorsunuz. Saçlarınıza bukleli bir model vererek daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz. Bigudiyle sarın ve hacimli görünmesini sağlayın.

 

 

 

 

 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook