Anasayfa | HABER | Güzellik | Cildinizi Yaşlandırmayın!
Cildinizi Yaşlandırmayın!
0

Cildinizi Yaşlandırmayın!

Cildinizi yaşlandıran ektenler nelerdir sorusunun cevabı eğer günlük alışkanlıklarınız içindeyse bu yazıyı mutlaka okuyun.

Güneş kremi kullanın

Cildinizin yaşlanmasına neden olan en büyük hatamız her gün dışarı çıkmadan önce güneş kremi kulanmamamız. Dermatologların da söylediği gibi güneşin UV ışınları cildimiz için oldukça tehlikeli, eğer cildinizi güneş kremi ile korumazsanız ışınlar cildinizin yaşlanmasına neden olabilir.

Boynunuzu ve ellerinizi unutmayın

Dikkat etmeniz gereken tek yeriniz yüzünüz değil, eller ve boyunda çabuk etkilenen yerlerimizdendir. Onları da sürekli olarak koruyup nemlendirmezseniz, siyah noktalar, kuruluk ve şeklini kaybetmesi gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Sivilce ilaçları

Dengesiz hormonlarımız yüzünden kadınlarda akne sorunu oldukça yaygın problemlerdendir. Kozmetik sektörünün çıkardığı hızlı akne tedavi ilaçlarının mucize gibi görünsede, çoğu cildimizi kurutup, sürdüğümüz bölgeye zarar veriyor. Dermatologlar, bu ilaçları kullanmak yerine her gün cildinizi temizlemenizi ve cildinize uygun bir krem ile nemlendirmenizi öneriyor.  

Yatağa girmeden makyajınızı silin

Yorgun bir günün ardından makyajınızı silmek çok zor geliyor olabilir ancak yüzünüzü temizlemeden yattığınızda, cildiniz her geçen dakika zarar görmeye devam ediyor. Gün içinde, cildimizin maruz kaldığı toksinler, gözeneklerimize yerleşip siyah noktaya dönüşüyorlar. Bu nedenle, üşenmeyi bırakın ve yatmadan önce yüzünüzü temizleyin, cildinizi koruyun.

Bir ürüne bağlı kalın

Cildimize iyi geleceği söylenen bir sürü kozmetik ürün kullanıyoruz. Aldığınız ürünün işe yaramadığını düşünüp hemen değiştirmek yerine bir süre daha kullandıktan ve emin olduktan sonra değiştirin. Hiçbir ürün kısa süre içinde cildinizde büyük değişim sağlamayacaktır, mucize beklemeyin. Bir ürün etkisi en az 30 gün önceden kendisini göstermeyebilir. Sabırlı olun ve zaman verin. 

Aynı anda birden fazla ürün kullanmayın

Kozmetik sektörü, her gün karşımıza yeni bir ürün ile çıkıyor. Ancak bu her ürünü denememiz anlamına gelmez. Serumlar, tonikler, gece kremleri ve diğer binlerce ürünü beraber kullandığımızda cildimizi zorluyoruz. Dermatologlar, bir ürünle başlayıp, iki haftada bir yeni ürün katarak devam etmenizin daha doğru olduğuna inanıyorlar. Bu şekilde cildiniz için hangi ürünlerin iyi olup olmadığını da anlayacaksınız.

Düzenli uykuya önem verin

Düzensiz ve yetersiz uyku, cildinizin yorulmasına neden olur. Gözaltımızdaki koyuluklar ve torbalar bu nedenle ortaya çıkar. Aynı zamanda yetersiz uyku vücudumuzu güçsüzleştirip, yavaşlatıyor. Uyku, stres hormonlarımızı normal seviyelere indirip, vücudumuzun yenilenmesine yarar. Düzenli bir şekilde aldığınızda cildinizin parladığını ve güzelleştiğini göreceksiniz ayrıca kendinizi iyi hissetmenize de yarayacaktır. 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook