Anasayfa | HABER | 80 Yaşındaki Çinli Model: Yaşınızı Doğa Belirler, Kafa Yapınızı Siz
80 Yaşındaki Çinli Model: Yaşınızı Doğa Belirler, Kafa Yapınızı Siz
0

80 Yaşındaki Çinli Model: Yaşınızı Doğa Belirler, Kafa Yapınızı Siz

80 yaşındaki Çinli model Wang Deshun, yaşlılığa yönelik algıyı değiştirdi. Modellik ve oyunculukla uğraşan Wang "Yaşınızı doğa belirler ancak kafa yapınızı siz." ifadelerini kullandı.

Çin'de oyunculuk ve modellik gibi dış görünüşün önemli olduğu işlerle uğraşan ve son derece aktif bir yaşam süren 80 yaşındaki Wang Deshun, yaşlılık konusundaki tüm tabuları yıktı. "Yaşınızı doğa belirler ancak kafa yapınızı siz." ifadelerini kullanan Wang, 2 çocuğu ve 2 yaşında bir torun sahibi olarak 'dede' diye anılmanın kendisi için sorun olmadığını belirtti.

'NE İSTERSEM ONU YİYORUM'

New York Times'ın aktardığına göre, çocukluğundan bu yana sporla hep ilgilendiğini ve her gün yüzdüğünü vurgulayan Wang ayrıca "Sabah saatleri benim öğrenme zamanlarım. Kitap veya haberleri okuyorum. Daha sonra evimin yakınlarında bir spor salonunda spor yapıyorum." ifadelerini kullandı. Özel perhizi nedeniyle çok fazla alkol almadığını da belirten Wang "Yemekler konusunda çok seçici değilim. Ne istersem onu yiyorum." dedi.

TRAMVAY MAKİNİSTLİĞİNDEN MANKENLİĞE

Çin'in Shengyang kentinde 1936 yılında dünyaya gelen Wang, 14 yaşında tramvay sürücüsü olarak çalışmaya başladı. Wang "Oyunculuğu, şarkı söylemeyi, dans etmeyi ve enstrüman çalmayı seviyordum. İş yerindeki müzik grubuna katıldım. Daha sonra bu konularda ücretsiz dersler aldım, askeri bir fabrikada çalışmaya başladıktan sonra da fabrikanın sanat topluluğuna katıldım." dedi.

'SIRADAN İNSANLAR ARASINDA MODA ANLAYIŞI YARATMAK İSTEDİM'

Radyo istasyonları ve tiyatrolarda da çalışan Wang moda ile ilişkisini ise şöyle anlattı: "1982 yılında Çinliler çok demode giyiniyordu. Kentteki en büyük mağazaya gidip bana en iyi giysilerini vermelerini ve bir defile yapacağımı söyledim. Onlar da bana kürk mantolar verdi. Çinlilerin o zamanlar ne tarzı ne de renk anlayışı vardı. Siyah, beyaz, gri veya mavigiyiyorlardı, bazıları da askeri üniforma. Sıradan insanlar arasında moda anlayışı yaratmak istedim. Daha sonra da bir mayo defilesi yaptık."

'ÖNEMLİ OLAN BİR AMACIN OLMASI'

49 yaşındayken bir 'canlı heykel' olmak isteyen ve sekiz yıl sonra bu hayalini gerçekleştiren Wang, geçen yıl da Pekin'deki bir defilede üstsüz olarak boy gösterdi. Wang "Herkes istediği kadar hayatını değiştirebilir. Önemli olan bir amacın olması. Kafa olarak sağlıklıysan, ne yaptığını biliyorsun demektir." dedi.

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook