Anasayfa | HABER | Mücevher kadını seçer
Mücevher kadını seçer
2.00

Mücevher kadını seçer

Loree Rodkin, Beyaz Saray’ın mücevhercisi.

Elizabeth Taylor’dan Madonna’ya, Michele Obama’dan Cher’e, Rihanna’ya kadar herkes onun takılarını takıyor.

Bir mücevher tasarımcısı olmaya nasıl karar verdiniz?
Oyun olarak başladı her şey.  12 yaşındaydım ve mücevher tasarlamak en büyük hobimdi. 18 yaşını geçtiğimde tasarladığımı kendim için ürettirmeye başladım. Çünkü piyasada ‘cool’ mücevher tasarımları olduğunu düşünmüyordum. 
Sonrasında Robert Downey Jr., Brad Pitt ve Sarah Jessica Parker’la tanıştım. Hepsi mücevherlerimi çok sevdi ve istedi.


Madonna, Rodkin’in mücevherlerinin sıkı bir hayranı.

Kısa zamanda aşırı derecede ünlü olmanızı neye bağlıyorsunuz?  
Sanırım ilk müşterimin Elizabeth Taylor olmasından kaynaklanıyor. Tabii Madonna ve Cher’in çok büyük etkisi var. Cher benim hayattaki en yakın arkadaşım. Evime pijamalarıyla gelebilecek derece yakınımdır. Çocukluk arkadaşım diyebilirim. Elizabeth Taylor’la müşterim olarak tanıştık ancak Cher’le çocukluğumuzda mücevherlerle oynardık diyebilirim.


Fergie

Michelle Obama’yla buluşmanız nasıl oldu?
Bir gün beni Beyaz Saray’dan aradılar. “Merhaba, burası Beyaz Saray” dediklerinde şaka yapıldığını düşündüm ve uzunca bir süre inanamadım. Sonrasında arayan kişi Obama’ın basın danışmanı olduğunu tekrar etti ve Beyaz Saray için çalışmak isteyip istemediğimi adeta azarlayarak bir kez daha sordu. Olayın ciddiyetine ancak o zaman inandım ve tabii ki çalışmaktan büyük memnuniyet duyacağımı belirttim. Hemen Cher’i aradım ve inanılmaz bir şey olduğunu, beni Beyaz Saray’dan aradıklarını söyledim. Cher, bu durumu herkese anlattı. iAnnem dahil kimse bana inanmadı.


Rihanna 

Deli misiniz yoksa dahi mi?

Bana sorarsanız ben kesinlikle deliyim. Ben tüm tasarımlarımı aslında hiçbir satış kaygısı gütmeden sadece kendi kişisel tatminim için yapıyorum. Sonuç, her biri birbirinden ikonik tasarımlar.


Steven Tyler 

Önemli Türk müşterileriniz var mı?
Doğrusunu söylemem gerekirse var. Ancak isim vermemin doğru olmadığını düşünüyorum. Zaten bu kişiler artist veya şarkıcı değil, yüksek sosyeteye mensup kişiler...Bir kadın mücevher seçerken nelere dikkat etmeli?  
Mücevher kadınla konuşur. Bir mücevher mağazasına girdiğinizde mücevheri seçemezsiniz, o mücevher sizi seçer. Tıpkı bir erkek gibi, mücevher sizinle konuşur, sizi seçer. 


Türkiye’deki en özel şey nedir sizin için? 
Kesinlikle baklava... Bu röportajın başlığı baklava olabilir. Daha önce geldiğimde Çırağan Sarayı’nda kaldım ve orada bir baklava barı olduğunu keşfettim. Defalarca o bara gittim ve tabaklar dolusu baklava yedim. Türkiye’den birkaç kilo alarak geri döndüm.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook