Anasayfa | HABER | En büyük korkum...
En büyük korkum...
0

En büyük korkum...

“Aşk ve Ceza”da canlandırdığı Pelin karakteriyle ekranlara dönen Ahu Yağtu, Instyle dergisi için yeni yılı erken karşıladı, birbirinden şık kokteyl elbiseleriyle objektif karşısına geçti.

Ahu Yağtu, kendisi hakkında konuşurken size beklediğiniz cevapları daha ilk cümlede veren biri değil. Ama bundan yola çıkarak onun samimi olmadığı sonucuna da varılmamalı... Tam aksine, güzel oyuncu “sağlam” bir samimiyetin peşinde ve her akıllı kadının yaptığı gibi o da bunun yolunun gizemden geçtiğinin, her şeyin bir zamanı olduğunun bilincinde.   

“ılaç gibi geldi” dediği Amerika seyahatinden kısa bir süre önce dönen Yağtu, söze şöyle başlıyor: “Kendini anlamadan ya da bir şekilde kendinle yüzleşmeden diğer insanlarla empati kurman çok zor. Oyunculuğa adım attığınız anda, bu olay en önemli şeylerden biri haline geliyor sizin için ve bu konuda giderek daha da hassaslaşıyorsunuz. Belki biraz yorucu, sancılı bir dönem ama kişisel gelişimim adına yararlı olduğunu düşünüyorum.

”

OYUNCULUK HEYECANIMI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIM      
  

   
Başarılı oyuncu, geçirdiği tüm bu sancılı sürecin bir panzehiri olduğuna inanıyor. Mesela bir dolu şey öğrenmek, kendini daha çok deşifre edebilmesi sayesinde algılarının günden güne açılması, farkındalığının artması ile birlikte yorgunluğunun dengelendiği düşüncesi, onu bu işin geleceği konusunda daha da heyecanlandırıyor. 

Yolun başında olduğunu söyleyen bir oyuncu olarak, söz modelliğe geldiğinde ise gayet net bir ifadeyle şunları anlatıyor:
“Modellik yaşlanana kadar devam edebileceğim bir meslek. Ben ‘Ara verdim, modelliği bıraktım’ gibi şeyler söylemek istemiyorum. Çünkü bazen önünüze öyle güzel çalışmalar geliyor ki, o an hayatta büyük sözler söylememek gerektiğini anlıyorsunuz. Ama yine de şu an oyunculukla ilgili heyecanımı daha öteye taşımanın, planlarım arasında ilk sırada yer aldığını söyleyebilirim.

”

AŞÇI YA DA ANAOKULU ÖĞRETMENİ OLMAK İSTERDİMStil danışmanı, oyuncu, model, Second Chance Boutique’in kurucusu olma gibi pek çok işi bir arada başarıyla yürütebilen Yağtu, konuşması sırasında çocukluğundan bu yana gönlünde yatan diğer iki mesleği de açıklıyor: Aşçılık ve anaokulu öğretmenliği...
Derken konu doğal olarak modaya geliyor. Yağtu, kıyafetlere ikinci bir şans verme taraftarı... Kendi giyim tarzını ise eklektik olarak tanımlıyor. 

Vintage ile trendleri karıştırmayı seven oyuncu, herkesin dolabında bulunan düz parçaların kendi dolabında yer almamasından zaman zaman muzdarip olduğunu söylerken gülerek ekliyor: “Düz zannettiğim tişörtümün bile bir yerinde bir şeyler vardır muhakkak.” 
Kendini en çok 80’li dönemlere ait hisseden ünlü model ve oyuncu, çok dar mini elbiseler, omuzları kabarık üstler, yüksek belli pantolonlar ve sneaker’lardan da vazgeçemiyor.

AÇ KALMA  KORKUSU VARAhu Yağtu’nun ilginç bir takıntısı var. Düzenli olarak spor yapmaya çalışan Yağtu, aç kalma korkusu olduğunu ve bu yüzden çantasında mutlaka su ile ufak bir atıştırmalık bulundurduğunu söylüyor: “Onlar yanında olmadan sokağa adım atmam!”


PELİN'İN RAHATLIĞINI ÇOK SEVDİMAhu Yağtu, önceleri “Aşk ve Ceza”da Pelin karakterini canlandırmanın kendisini zorlayacağını düşünmüş ama geri adım atmamış, aksine bu durum heyacınını ve isteğini daha da artırmış. “Pelin’in rahatlığını, umursamaz tavırlarını, hesapsız konuşmalarını seviyorum” diyen Yağtu, karakterin ivmesinin gün geçtikçe yükselmesinden de hayli memnun... Bu arada mart ayında vizyona girmesi planlanan “Bir Avuç Deniz” adlı sinema filminde ise Aylin karakterini canlandıran oyuncu, filmin çok ses getireceğine inandığını belirtiyor.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook