Anasayfa | HABER | Aids'e dikkat çeken koleksiyon
Aids'e dikkat çeken koleksiyon
0

Aids'e dikkat çeken koleksiyon

Modacı Günsel Ülkü, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir defileye ev sahipliği yaptı. 1 Aralık Dünya AIDSGünü kapsamında gerçekleştirilen defileyle AIDS’e dikkat çekilerek toplumun bilinçlenmesi hedefleniyor.


1 Aralık Dünya AIDS günü ve izleyen günler hastalığın işlendiği bir hafta olarak anılıyor. AIDS dünya için giderek önemli bir tehlikeye dönüşüyor. 22. yüzyılla birlikte geri kalmış ülkelerde ortalama yaşam süresinin 30'un altına düşebilme beklentisinden olsa gerek ülkemizde de ciddiyetle ele alınıyor. Bugüne dikkat çekmek için dün, City’s bir defileye ev sahipliği yaptı. Black Love defilesinin tasarımcısı ve “L’Atelier d’Existence” markasının yaratıcısı ödüllü işkadını Günsel Ülkü, Türkiye’nin en gözde alışveriş merkezi City’s ile ortak bir projede buluşarak Black Love adını verdiği bir defile gerçekleştirdi. “Dünya AIDS Günü”ne ithafen düzenlen defile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde gerçekleşti. 
Günsel Ülkü’nün “Black Love” (Siyah Aşk) isimini verdiği defile tema olarak çağın hastalığı AIDS'e dikkat çekerek toplumun bilinçlenmesini sağlamayı hedefliyor. Defilede sunulan özel koleksiyon 1-10 Aralık 2010 tarihleri arasında City’s’de yer alan Class-Roberto Cavalli Mağazası’nda satışa sunuluyor. Satışa sunulan tasarımlardan gelecek kârın bir kısmı ise AIDS Derneği’ne bağışlanacak. Ana sponsorlar arasında Number One FM ve MOS’un bulunduğu defilede yurtdışından özel olarak gelen mankenler görev aldı. 
Başarılı işkadını Günsel Ülkü, ilaç sektöründe uzun yıllar genel müdür olarak kariyer yaptıktan sonra kendi şirketini kurarak hobisi olan modaya yönelmiş. Markası ”L’Atelier d’Existence” ile kişiye özel tasarımlar yaparak moda dünyasında adını duyurdu ve kısa zamanda cemiyet hayatındaki şık kadınların gözde modacısı haline geldi. Günsel Ülkü’nün sosyal sorumluluk projesinde yer alması sevindirici. Dünya için giderek önemli bir tehlikeye dönüşen bu hastalığa dikkat çekmek lazım.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook