Anasayfa | HABER | Podyumlardaki işçi hareketi
Podyumlardaki işçi hareketi
0

Podyumlardaki işçi hareketi

Moda dünyası sıra dışı çizgilere doydu, şimdi gözler stilize edilebilecek üniformalarda... Asker temasından sonra da sıra işçi önlüklerine geldi.

İşçi önlükleri bu yıl podyumları işgal etti. O önlümlerden esinlenilerek hazırlanan tasarımlar, gardıroplarında yeni ve eğlenceli parçalara yer açmak isteyenlere mükemmel birer alternatif oldu.

Ve önlükler; Alice Harikalar Diyarında’ki gibi masum, 21. yüzyılın modern kadını kadar farklı ve asil çizgilerle günlük yaşantımıza girdi.

TARİHİ 13. YÜZYILA KADAR UZANIYOR    

Tarihi 13. yüzyıla kadar uzanan, ilk olarak sofraya oturmadan takılmak üzere hazırlanan önlükler, 16. yüzyıl itibariyle el işçileri ve çalışan kesim tarafından kullanılan, sınıf belirleyici bir sembole dönüştü.

Günümüzde ise önde gelen moda devleri, önlüğü anımsatan tasarımlarıyla bu çizgileri her kesimden insanın kullanabileceği şekilde yeniden uyarlıyor.

ELBİSE ÜZERİNE KULLANABİLİRSİNİZ 

Gelelim bu tasarımları günlük hayatta nasıl kullanacağımıza...         

Önlük şeklinde elbise ve etekler, bu yaz genellikle minimal tasarımların, ipek şifon gibi ince kumaşlarla hazırlanan düz elbiselerin üzerine giyiliyor. Keten, tığ işi, organza ya da tülden hazırlanmış bu önlükler, sizi bir anda diğerlerinden farklı kılmaya yetiyor.
Genellikle minimal tasarımlarda karşımıza çıksa da, bu trendi kokteyl elbiselerine uyarlamak da mümkün; üstelik bu kombinasyon benim bu sezon favorilerimden.

Önlük-elbise tasarımlarına sıkça yer veren Alberta Ferretti, Karl Lagerfeld gibi tasarımcılar bej, lila gibi pastel tonları tercih ederken, Celine’in koleksiyonundaki kahverengi keten önlük etekler ise militer veya safari görüntüsü yaratmak isteyenlere hitap ediyor.

Milano Erkek Moda Haftası başladı

Milano erkek moda haftası başladı; 2011 İlkbahar erkek koleksiyonlarının sergilendiği defileler son sürat devam ediyor.
Ama bu defileler arasında en çok dikkat çeken, Sarah Burton’un kreatif direktörlüğünü üstlendiği Alexander McQueen defilesiydi kşkusuz...

Aylar önce intihar eder McQueen’in defilesini kimse kaçırmak istemedi. Her şeye rağmen şov devam etmeliydi ve Sarah Burton da perdeyi açık tutmayı başardı. İngiliz çizgisini yansıtan ekoseli pantolonlar ve tek düğmeli ceketler de bu defilenin en dikkat çeken parçalarını oluşturdu.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook