Gamze Saraçoğlu İstanbul Fashion Week 2012:

Gamze Saraçoğlu'nun 2012 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonu "Kuzey Yamacı" dünyanın en ünlü kadın dağcısı Wanda Rutkiewicz'in yaşamından ilham alıyor

Gamze Saraçoğlu; 2012-2013 Sonbahar-Kış sezonu ilk hazır giyim koleksiyonu "Kuzey Yamacı"nı İstanbul Fashion Week'in açılış defilesinde sergiledi. Açılışını Selma Ergeç'in yaptığı defileye aralarında Etel Baler, Deniz Berdan, Elif Gönlüm, Didem Antebi, Fatoş Sarıgül, Gül Saygı, Bennu Gerede, Sedef Avcı, Nefise Karatayi Aslı Ekşioğlui Deniz Çakır, Arzu Özal ve Ece Doğulu gibi cemiyet ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

K2'ye tırmanan ilk, Everest'e tırmanan üçüncü kadın dağcı olan Rutkiewicz'in hayatında yaşadığı paradokslar Gamze Saraçoğlu'nun hazır giyim koleksiyonu "Kuzey Yamacı"nda farklı bir yorum ile sunuldu.

1992 yılı mayıs ayında dokuzuncu 8 binlik zirve denemsi yaptığı Kangchenjungada'da rotanın güneybatı yüzünde hayata veda eden Rutkiewicz, bu denemede yaşamını yitirmeseydi dünyadaki 14 tane 8 binlik zirvenin hepsine birden tırmanmış ilk kadın olacaktı. Bu güçlü ama bir o kadar da naif kadının aşkı ve tutkuları arasındaki savaşı, günlük hayatı ile dağcılık arasında sert uçlarda geçen yaşamı, ince ruhu ile bu kadar sert bir sporu birleştirişinin yorumları Gamze Saraçoğlu koleksiyonunda hayat buldu.

Gamze Saraçoğlu koleksiyonlarının imzası olan ipek şifonlar "Kuzey Yamacı" koleksiyonunda 2012-2013 kışına dair farklı yorumları ile yer alıyor. Gamze Saraçoğlu'nun ilk hazır giyim koleksiyonu olan "Kuzey Yamacı"nda ince ve narin kumaşların, yünlü kalın kumaşlar, kürk ve derilerle paradoksal uyumu göze çarpıyor. İlk kez anti stress kumaşlarında da yer aldığı koleksiyonda ipek ürünlerde kalın deri biye kullanımı, kürk, manşet yaka kullanımı, eskitilmiş bronz ve gold düğme kullanımı sıkça yer alıyor. Haki, taba, bordo, lacivert, gri, ekru, uçuk mavi ve kahve tonlarının ağırlıklı olduğu koleksiyonda kullanılan tüm kumaşlar özel olarak tasarlandı.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
İstanbul Fashion Week izlenimleri
İstanbul Fashion Week'i izleyen fashionone Tv ekibi defileleri değerlendirdi..
Şov başlıyor!
Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Istanbul Fashion Week, 10-13 Ekim arasında İstanbullular’a modayı yaşatacak, şehirde moda konuşulacak.
adl & CENGİZ ABAZOĞLU
İstanbul Fashion Week 2011
Hatice Sultan nefes kesti!
İstanbul Fashion Week'de Gamze Saraçoğlu defilesinde Podyuma çıkan isimlerden biri de Selma Ergeç'ti.
TUVANA BÜYÜKÇINAR
İstanbul Fashion Week
İstanbul Fashion Week başladı
İstanbul Fashion Week, 8-11 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleşiyor
Tuvana Büyükçınar
İstanbul Fashion Week 2012-2013 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonu
Fashion Week'te 2. gün
İstanbul Fashion Week'in ikinci günü muhteşem defilelere sahne oldu.

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook