Anasayfa | CİNSELLİK | Kulaktan Duyma Cinselliğe Dur Deyin!
Kulaktan Duyma Cinselliğe Dur Deyin!
0

Kulaktan Duyma Cinselliğe Dur Deyin!

Kulaktan duyduğunuz her şeye inanmayın der büyüklerimiz; haklıdırlar! Özellikle konu cinsellik olduğunda pek çok çift, yanlış inançlar yüzünden ilişkilerine zarar verir.

Şunu hiçbir zaman unutmayın; her çiftin cinsel paylaşımı kendine özeldir. Başkalarında olanla, kendi cinsel yaşamınızı kıyaslamayın. Ayşe ile kocası, iki günde bir sevişiyorlar diye duymuş olsanız da; bu sizin gerçeğiniz olmayabilir. Siz kendi gerçekliğinizi objektif olarak değerlendirin.

 

Gerçekten sorun olan bir durum varsa, elbette bir uzmandan yardım almanız gerekecektir ancak duyduklarınızla yola çıkmak ancak size zarar verir.

 

Kulaktan dolma, gerçekliği olmayan düşüncelerle, evliliğinizi ve ilişkinizi kıyaslamayın. Hem erkek, hem kadın üzerinde küçüklükten itibaren öğretilmiş, duyulmuş bazı fikirler vardır. Ancak bunların hepsi doğru veya geçerli değildir.

 

Cinsel ilişki demek, cinsel birleşme demek değildir. Her cinsel ilişkide mutlaka seks yaşanması gerekmez. Çiftler, cinsel yakınlaşma ile duygusal anlamada birbirlerine karşı bağımlılık kazanırlar.

 

Duyduğunuz her şeye inanamayın. Araştırın, öğrenin. Cinsellik konusunda uyum, çiftler için önemlidir. Çiftin ilişkilerini uzun soluklu ayakta tutmayı başaran güçlerden biridir. Ancak cinsellik denildiğinde hemen aklınıza birleşme gelmesin.

 

Tutku dolu öpüşmeler, dokunmak da cinsel ilişkidir ve çiftin romantizmini ayakta tutmayı sağlar. Eşinizle iletişim kurun. Özellikle cinsel konular, konuşulmaması gereken ve ayıp şeyler olarak aklımıza yerleştirilmiştir.

 

Oysa eşinizin nelerden hoşlandığını, sizin neleri sevdiğinizi konuşmanız gerekir. Bu konuda açık ve iletişim içinde olun. 

 

Aklınızda sorunları büyütmeden konuşmak, olayları çözebilmenin en iyi yoludur. Paylaşmadan içinize attığınız her problem, daha sonra kronikleşerek ilişkinizin her yanına yayılır.

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook