Anasayfa | CİNSELLİK | Genital Bölgeniz Kokuyor mu?
Genital Bölgeniz Kokuyor mu?
2.00

Genital Bölgeniz Kokuyor mu?

Bildiğiniz gibi güzel kokular, hem bizde hem bizimle olan insanlarda hoş duygular uyandırır, ilgi görür. Kötü kokular da aynı derecede hatta güzel kokulardan daha güçlü bir etkiye sahiptir; insanlarda tiksinti uyandırır. O kötü ve rahatsız edici kokuların neler olduğunu biliyoruz, tek tek buraya örnek vermeye gerek yok ancak biz kadınları ilgilendiren önemli bir nokta var: Genital bölge kokusu…

 

Her gün iç çamaşırınızı değiştirmiyorsanız, tuvaletinizi yaptıktan sonra temizlenmiyorsanız, genital bölgedeki tüyleriniz uzunsa, sürekli akıntı varsa; muhtemelen siz de genital bölgede kötü koku sorununu yaşıyorsunuz. Genital bölgedeki kötü koku, öncelikle sizi rahatsız etmeli ve buna karşı önlem almalısınız.

Elbette aşırı özensiz insanlarda genital bölgedeki kötü koku etrafa yayılmakta ve insanları rahatsız etmektedir. Rahatsızlık verdiğiniz insanlar sizinle ilgili ne düşünüyordur dersiniz? Birlikte olduğunuz erkek, genital bölgenizdeki kötü kokudan rahatsız oluyor ancak sizi kırmamak için bunu size söylemiyor olabilir. Kendinizi koklayıp, eğer sorun varsa bunun yüzleşmelisiniz.

Sorunu kabul ettiğimize göre çözüm yollarını gözden geçirebiliriz değil mi? Genital bölgedeki kötü kokuları gidermek için günlük yaşantınızı takip etmeli ve soruna özel çözüm üretmelisiniz.

 

Tüyler Nedeniyle Oluşan Kötü Koku

 

Genital bölgenizdeki tüyler uzunsa; kötü kokuya sebep olur. Bu bölgedeki tüylerden kurtulmak için yapılabilecek en doğru işlemlerden biri lazer epilasyon, biri ağdadır. Eğer canınız yandığı için bu işlemleri yapamıyorsanız; jilet, tüy dökücü krem gibi çözümlerden faydalanabilirsiniz. Kadınlara özel üretilmiş jiletlerden satın alırak, cildinizi tahriş etmeden genital bölgedeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

 

 

 

Özensizlik Nedeniyle Oluşan Kötü Koku

Her gün temiz iç çamaşırı giymiyorsanız; iç çamaşırınızda biriken bakteriler, kötü kokuya sebep olur. Bu sebeple her güne yeni bir temiz iç çamaşırı giyerek başlamalısınız. Ekonomik durumunuz yeterli olmadığı için çok sayıda külotunuz olmayabilir, normal. Sadece beş dakikada kirli iç çamaşırınızı biraz sabunla yıkayıp tertemiz yapabilirsiniz. Zaten külotlar ince kumaştan olduğu için hemen kurur ve sürekli temiz çamaşırınız olur.

 

 

 

Temizlememek Nedeniyle Oluşan Kötü Koku

Tuvaletinizi yaptıktan sonra su ve tuvalet kâğıdıyla temizlemiyorsanız; rahatsız edici kötü koku oluşur. Genital bölge temizliğini asla es geçmeyin. Bu işlem için dilerseniz; genital bölge dokusuna uygun ıslak mendiller de kullanabilirsiniz. Tuvaletten çıkmadan önce ellerinizi bol suyla ve sabunla yıkamayı unutmayın.

 

 

 

Akıntı Nedeniyle Oluşan Kötü Koku

Beyaz, sarı, kahverengi tonlarında sürekli akıntı sorunu yaşıyorsanız; bunu çok ciddiye almalısınız çünkü yumurtalıklarınızda ya da rahminizde bir sorun olabilir. Çözüm üretmek için internetten arama yapmayı bırakın ve doğruca jinekoloji bölümünden bir randevu alın. Eğer doktora gitmek için ekonomik durumunuz yetersizse; belediyelerin ücretsiz olarak hizmet verdiği kadın sağlığı merkezine gidin.

 

 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook