Anasayfa | CİNSELLİK | Hint Astrolojisi'ndeki Cinsellik Sırları!
Hint Astrolojisi'ndeki Cinsellik Sırları!
0

Hint Astrolojisi'ndeki Cinsellik Sırları!

Hint astrolojisi, insanların gizli yönlerini deşifre etmekte rakipsiz tekniklere sahip bir astroloji dalıdır. Doğum haritalarımızdaki gezegenler, karakter özelliklerimizden hayatta neler yaşayacağımıza kadar birçok konuda bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur.

 

Astrolojide hayatın farklı alanları 'ev' adı verilen enerji noktaları ile temsil edilir ve bu evlerden 8. Ev cinsel yaşamlarımıza ışık tutar. Bu ev sayesinde, kişinin cinselliği nasıl yaşadığı tanımlanırken bu evlere yerleşen gezegenler cinsel güç hakkında bilgi verir. Bu evdeki gezegensel yerleşimleri inceleyerek sadece kendimizle ilgili farkındalıklara sahip olmakla kalmaz, beraber olmak istediğiniz kişinin cinsel hayatı hakkındaki bilinmeyenleri de öğrenme şansı bulabiliriz.

 

Hint Astrolojisi'nde bize yol gösteren dokuz gezegenin cinsel hayata nasıl etkiler verdiğini aşağıda tek tek inceleyeceğiz. Her bir gezegenin, doğum haritasında 8. Eve yerleşmesiyle vereceği etkiler genel olarak şöyledir;

 

Güneş:

Kişi dışarıdan bakıldığında cinsel anlamda karizmatik ve çekici görünür. Cinsel enerjisi yüksektir. Cinsellik, yaşamında çok önemli bir yer tutar ancak bu konuda bencil olma olasılığı fazladır. Kendi istek ve arzuları her zaman ön plandadır. Kendisinin her zaman en iyi olduğunu düşünebilir. Onu, bu konuda şımartarak isteklerinizi elde edebilirsiniz.

 

Ay:

 

Doğum haritasında Ay'ın 8. Evde olması karşı cinsin kişiyi çok çekici bulmasını sağlar. Partnerini mutlu etmek için fazlasıyla fedakarlık gösterebilir. Cinselliği duygularıyla birleştirir, rastgele ilişki kurmaz. Partnerinin isteklerine çok önem verir ve onu mutlu etmenin yollarını da iyi bilir. Bu kişi duygusal olarak etkilenmediği biri ile ilişki sürdüremez.

 

Venüs:

 

Erotizmi ve cinselliği temsil eden Venüs'ün 8. Evde olması libidoyu oldukça artırır ancak yine de Ay'ın verdiği etkiye benzer bir şekilde kişiyi sıradan ilişkilerden uzak tutar. Öte yandan bu kişinin gizli ilişkilere eğilimi fazla olabilir. Tek eşli olsa da çevresindeki karşı cinsler tarafından çekici bulunduğundan aldatma potansiyeli yüksektir. Partneriyle oldukça uyumludur ve onun isteklerine fazlasıyla önem verir.

 

Mars:

 

Cinselliğin diğer temsilcisi Mars 8. Evde kişiye güçlü bir libido verir. Bu kişinin cinsel gücü oldukça fazladır ve bu enerjisini ortaya çıkartabilecek, ona uyum sağlayabilecek biriyle beraber olması gerekir. Partneri ona ayak uyduramazsa eşini aldatma potansiyeli yüksektir. Çok aktif bir cinsel yaşama sahip olan bu kişilerin bazen öfkelerini kontrol altında tutmakta zorlandıkları bilinir.

 

Tutkunun gezegeni Mars, bu evde zaman zaman aşırıya kaçan istek ve arzular verir. Kişi günlük gerilim ve öfkesini cinsellikle atmaya çalışır. Öte yandan çiftlerin ikisinde de bu etki varsa ilişki çok ateşli yaşanacaktır.

 

Merkür:

 

İletişim gezegeni Merkür'ün cinselliği temsil eden 8. Evde olması partnerinizin cinsel yaşamının dinamik ve iyi olacağını gösterir. Partneriniz cinsel bilgi dağarcığını geliştirme çabasında olur. Sizinle kesinlikle iletişim kurma isteği içinde olacak, yeni olan her şeyi denemek isteyecektir.

 

Jüpiter:

 

Zodyak'ın en olumlu enerjisine sahip olan Jüpiter cinselliği temsil eden 8.Evde aşırı iştah verecektir. Partneriniz cinsel konularda oldukça bilgili olacak, yeni şeyler öğrenme arzusunu her zaman taşıyacaktır. Jüpiter'in cinselliği temsil eden bu alanda yerleşmesi kişinin kilolu biri olmasına neden olan etkiler de vermektedir.

 

Satürn:

 

Soğuk etkilere sahip olan Satürn cinsel hayatı çok fazla destekleyen bir enerjiye sahip değildir. Partnerinizin haritasında Satürn 8.Evdeyse cinsellikte soğukluk yaşanması kaçınılmazdır. Bu etkiye sahip insanlar cinselliği sadece eşine karşı bir görev olarak görürler.

 

Ağır Satürn etkisi almış haritalarda firijitlik gibi konular gündeme gelebilir. Bu konuyla ilgili çok kesin şeyler söylemek için tek bir gezegene bakılarak yorum yapılması yerine doğum haritasının tamamının incelenmesi daha sağlıklı olacaktır.

 

8.evine Satürn yerleşmiş kişi cinsel konularda utangaçtır. Yeni deneyimlere açık değildir ama partnerini cinsel tatminsizlik nedeniyle aldatmaz. Öte yandan Hint kaynakları bu gezegensel etkiye sahip insanların çok uzun ömürlü olacağını belirtir.

 

Hint Astrolojisi'nde karmik noktalar olarak adlandırılan Ay Düğümleri, doğum haritası analizlerinde büyük bir öneme sahip, gerçekte var olmayan Kuzey ve Güney Düğüm adı verilen iki gezegendir. Bu gezegenlerin de 8. Eve yerleştiği durumlarda verdiği farklı etkiler vardır.

 

Rahu (Kuzey Ay Düğümü):

 

Hayatın maddi zevklerinin peşinde koşan Kuzey Ay Düğümü Rahu yeni ve farklı olan her türlü zevki tatmak ister. Rahu tabuları yıkan gezegendir, dolayısıyla cinsellikte sınır tanımaz.

 

Partnerinizin Hint astrolojisine göre çıkartılan doğum haritasında Rahu 8. Evde ise kendisinden her türlü şaşırtıcı teklifi bekleyebilirsiniz. Rahu cinsellikte doyumsuzluk göstergesidir.

 

Ketu (Güney Ay Düğümü):

 

Manevi yönleri ağır basan, çekingenlik etkileri veren Güney Ay Düğümü Ketu cinselliği temsil eden alanda etkisiz eleman gibidir. Ketu'nun bir özelliği de tutucu olmasıdır. Yeniliklere açık değildir ve geçmişe takılı kalan bir yapısı vardır. Ketu bu konuda partnerinizin sizi geçmiş ilişkileriyle karşılaştırmasına neden olabilir ancak bundan asla haberiniz olmayacaktır.

 

Cinsellik partneriniz için bir ayin ya da ritüel gibidir. Cinsel zevk açısından içsel olarak derin duygular yaşar ancak bu duyguları kolay kolay sizinle paylaşmayacaktır. Mistik ortamlar ilgilerini çeker.

 

Hint astrolojisindeki gezegenlerin etkileri başka gezegenlerle yaptıkları açılara, kavuşum yaptıkları diğer gezegenlere bağlı olarak da değişebilir. Bu nedenle tek bir gezegensel yerleşime bakılarak kesin yorum yapılmaz.

 

Cinselliği temsil eden 8.Evin, fantezileri temsil eden 12.Ev ile herhangi bir bağı olursa, kişi cinsel olarak oldukça aktif bir yaşama sahip olabilir.

 

Hint astrolojisinde cinselliğin temsilcileri Venüs ve Mars'ın doğum haritasındaki yakın ilişkisi kişiyi oldukça cazibeli yapar. Bu gezegensel etkilere sahip insanlar tutku dolu aşklar yaşarlar ve keyifli bir cinsel hayatları olur.

 

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

Foto Galeri

Climber B.C 2014 yaz koleksiyonu
Deniz Berdan IFW 2014
Atıl Kutoğlu İFW 2014
İpek Arnas IFW 2014
Janucha by Jale İWF 2014
Chanel spring summer 2014
Sebastian Errazuriz
En çok kazananlar
Helen Flanagan
Chanel Paris Fashion Week Spring Summer 2014
Malaika Firth
Oscar De La Renta 2014

Giriş yap

Or you can

Connect with facebook